Multiseal HR - 5L

Cena brutto: 646,14 zł

Cena regularna:

646.14
Cena netto: 525,32 zł

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Unipak
Kod produktu: 8028050

Opis

MULTISEAL HR:

Multiseal HR jest wysoce skoncentrowanym płynem czyszczącym do systemów grzewczych - zawiera różne inhibitory, dzięki czemu można go stosować we wszystkich systemach grzewczych, a także w systemach grzewczych ze zintegrowanymi częściami aluminiowymi. Multiseal HR usuwa osady rdzy, wapna i szlamu w systemach grzewczych, poprawiając w ten sposób wydajność systemu. Multiseal HR może być wykorzystywany w związku z modernizacją starych instalacji i do ogólnego czyszczenia istniejących systemów grzewczych. Multiseal HR wymaga, aby istniał obwód zamknięty, a w systemach ogrzewanych za pomocą sieci ciepłowniczej należy najpierw ustalić zamkniętą pętlę przed użyciem produktu.


WSKAZÓWKI:


Przed użyciem Multiseal HR proszę przepłukać obwód wodą i kontrolować wartość PH produktu: PH1. Dodawany system ogrzewania Multiseal HR musi być wolny od szczeliw, innych inhibitorów i innych płynów chroniących przed korozją. Podczas prawidłowego użytkowania produktu nie nastąpi uszkodzenie pomp i zaworów. Podczas procesu czyszczenia, w którym Multiseal HR rozpuszcza się np. osady wapienne, mogą się rozwijać gazy. Dlatego ważne jest zapewnienie dostatecznej wentylacji systemu grzewczego podczas czyszczenia. Jeśli w systemie grzewczym jest dużo szlamu i zanieczyszczeń, system grzewczy musi zostać dokładnie przepłukany i napełniony czystą wodą. Wszystkie złączki i zawory wpływające na obieg grzewczy są teraz całkowicie otwarte. Multiseal HR jest wpompowywany do wody grzewczej w wymaganej ilości (1 litr Multiseal HR na 100 litrów wody systemowej) i pompa cyrkulacyjna jest uruchamiana w celu uzyskania optymalnego rozdziału i czyszczenia. Produkt musi pozostać w instalacji grzewczej w ciągu 2 do 4 dni, a temperatura pracy instalacji w tym okresie nie może przekroczyć 60 ˚C. Po zakończeniu czyszczenia całkowicie opróżnij system grzewczy i dokładnie spłucz czystą wodą. W przypadku większych starszych zakładów należy zainstalować pułapkę na szlam. W przypadku systemów ogrzewania podłogowego z niewielkim przepływem wody systemowej MULTISEAL HR może być stosowany w nieco wyższym stężeniu. Po zakończeniu procesu czyszczenia i uzupełnieniu systemu grzewczego wodą, np. Multiseal K 32 lub Multiseal FS mogą zostać dodane do systemu.
Jeśli do odwapniania wymienników ciepła stosuje się Multiseal HR, HR jest rozcieńczany 1: 1 wodą i krąży przez zewnętrzną pompę czyszczącą bezpośrednio do wymiennika ciepła, aż do uzyskania wystarczającego odkamieniania. Po odkamienianiu zbieraj HR i wodę w odpowiednim pojemniku, a wymiennik ciepła i pompa są teraz oczyszczane z kilkoma zmianami czystej wody. Alternatywnie, podłącz wymiennik ciepła bezpośrednio do zasilania wodą przez pompę czyszczącą. Woda powrotna jest odprowadzana do kanalizacji. Zaleca się przepłukiwanie wymiennika ciepła w ten sposób co najmniej 10 minut.
Multiseal HR musi zostać natychmiast usunięty z obiektów poza systemem rur za pomocą dużej ilości wody. Multiseal HR nie może być stosowany w systemach grzewczych wypełnionych szczeliwami lub produktami przeciw zamarzaniu.


Dane dotyczące bezpieczeństwa Multiseal HR:


Podczas pracy z MULTISEAL należy nosić okulary ochronne! Kontakt z oczami: Natychmiast przepłukać dużą ilością wody. Rozlanie na ubraniach usuwa się łatwo w normalnej temperaturze prania w pralce. UWAGA! Aby uniknąć upadków i osadów krzemianowych, wszelkie wycieki MULTISEAL muszą zostać natychmiast zmywane.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

R36 Drażni oczy
S 51 Powinien być stosowany tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
S 26 Kontakt z oczami: Natychmiast przepłukać dużą ilością wody i skontaktować się z lekarzem
S 25 Unikać kontaktu z produktem

Utylizacja:

Produkt może być odprowadzany do kanalizacji w postaci bardzo rozcieńczonej - patrz karta bezpieczeństwa.

Skład:

Kwas cytrynowy, inhibitory korozji

Proporcje mieszania:
1 litrowy Multiseal HR na 100 litrów wody systemowej

Okres przydatności:
5 lat od daty produkcji.

Chronić przed mrozem.
Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu.
Uwaga: powyższe informacje są podane na podstawie testów i doświadczenia. Ponieważ nie mamy kontroli nad używaniem produktu, to instalator musi upewnić się, że produkt jest odpowiedni do zamierzonego zastosowania lub instalacji.

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl