Multiseal F (Heat F) - 5L

Cena brutto: 1 411,01 zł

Cena regularna:

1411.01
Cena netto: 1 147,16 zł

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Unipak
Kod produktu: 8016050

Opis

MULTISEAL F

Multiseal F eliminuje straty wody w systemach grzewczych, rur, grzejników i ogrzewania podłogowego, które są wypełnione płynem przeciw zamarzaniu lub solance. Multiseal F może być stosowany w kolektorach słonecznych i geotermalnych. Nadaje się do instalacji, w której występuje ubytek wody do 20 litrów na dobę.

 

Multiseal F uszczelnia większość znanych materiałów (tworzywa sztuczne, metale,złączki zaprasowywane) stosowane w systemach grzewczych. Multiseal F krystalizuje się,skutecznie uszczelniając miejsce wycieku. Uszczelnienie ma charakter dynamiczny i działaw bardzo długim okresie czasu. Warunkiem jego zastosowania jest stworzenie cyrkulacji wukładzie za pomocą np. pompy cyrkulacyjnej tak, aby płyn swobodnie krążył w układzie.

SPOSÓB UŻYCIA

W przypadku prawidłowego stosowania Multiseal F nie stwarza zagrożenia uszkodzenia pompy obiegowej i zaworów.

Nieszczelność w instalacji

Sitka, filtry i mierniki ciepła muszą być odłączone od systemu przed podjęciem uszczelnienia. Urządzenie grzewcze musi być odpowietrzone i napełnione wodą przed rozpoczęciem prac. Ustawić maksymalną temperaturę pracy w systemie za pomocą sterownika. Wszystkie grzejniki i zawory muszą być całkowicie otwarte. Pompa cyrkulacyjna musi być odpowietrzona przed podłączeniem do instalacji. Wymieszać dokładnie środek w stosunku 1:1 z wodą a następnie wprowadzić do instalacji poprzez wlew. Ustawić standardowe ciśnienie robocze. Ponownie odpowietrzyć pompę cyrkulacyjną. System powinien pozostać w opisanych warunkach przynajmniej 7 godzin. Zamontować wszystkie zdemontowane wcześniej części ( oprócz filtrów i sitek!). Całkowite uszczelnienie nastąpi w ciągu jednego do kilku dni. Multiseal F musi pozostać w systemie, ponadto minimalna stała cyrkulacja w systemie powinna być utrzymana.

Dane dotyczące bezpieczeństwa Multiseal F:

Jeśli dojdzie do kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i zasięgnąć porady lekarza. Kontakt ze skórą: Przemyć skórę natychmiast dużą ilością wody. Podczas pracy z Multiseal F nosić odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Multiseal F nie jest toksyczny w określonym rozcieńczeniu (mimo to nie należy go spożywać). Ponadto zachować środki ostrożności jak przy obchodzeniu się z chemikaliami.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 Utylizacja:

W przypadku potrzeby pozbycia się czynnika z układu wypełnionego Multiseal F może być on traktowany jak zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji.

 Skład:

Włókna, konserwanty i inne dodatki - patrz karta bezpieczeństwa.

Proporcje mieszania:

Od 1 do 2 litów na 100 litrów w systemie grzewczym.

Okres ważności:

Pięć lat od daty produkcji - chronić przed mrozem!

 

 

UWAGA: Wszystkie podane powyżej informacje są podane na podstawie testów i własnych doświadczeń. Ponieważ nie mamy kontroli nad sposobem użycia produktu podkreślamy, że obowiązkiem instalatora jest upewnienie się, że produkt może być stosowany razem z danym typem instalacji i pozostałymi komponentami uszczelnianej instalacji.

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl