Multiseal 24 (Heat S) - 1L

Cena brutto: 237,28 zł

Cena regularna:

237.28
Cena netto: 192,91 zł

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Unipak
Kod produktu: 8010010

Opis

MULTISEAL 24

 

Multiseal 24 uszczelnia wycieki wody w sieciach ciepłowniczych, centralnym ogrzewaniu, kotłach, grzejnikach, rurach i ogrzewaniu podłogowym, w których występuje ubytek wody do 30 litrów na dobę.

Multiseal 24 uszczelnia większość znanych materiałów (metale, tworzywa sztuczne). Multiseal 24 krystalizuje się w kontakcie z powietrzem skutecznie uszczelniając miejsce wycieku. Powstałe uszczelnienie jest trwałe i wytrzymuje ciśnienie do 15 barów oraz temperaturę do 1200˚ C.

Płyn może być również stosowany w systemach otwartych. Warunkiem jego zastosowania jest stworzenie cyrkulacji w układzie za pomocą np. pompy cyrkulacyjnej tak, aby płyn swobodnie krążył w uszczelnianym układzie.

 

SPOSÓB UŻYCIA 

 

Ogólne

 

Instalacja powinna zostać przepłukana. Woda w instalacji nie może zawierać środków przeciw-zamarzających, antykorozyjnych, anty osadowych i tym podobnych.

Przed użyciem pojemnik z produktem należy dokładnie wymieszać !!!. Ponadto przed wlaniem płynu wymieszać go z wodą w ilości 5-10 litrów na litr płynu.

Prawidłowo stosowany Multiseal 24 nie stwarza zagrożenia uszkodzenia pompy obiegowej czy zaworów. Jeśli instalacja zawiera aluminium konieczne jest opróżnienie jej po uszczelnieniu nie później po czterech tygodniach. Następnie wypłukać instalacje i napełnić jak zwykle.

Uwaga: Jeżeli instalacja jest podłączona do kotła gazowego do uszczelniania nieszczelności może być zastosowany Multiseal 30E-w zależności od typu kotła.

 

Nieszczelność w kotle

 

Instalacja musi zostać odłączona od kotła. Mutiseal 24 dokładnie wymieszać. Wymaganą ilość wymieszanego z wodą środka (patrz tabela) należy wlać do kotła poprzez wlew.Kocioł następnie podgrzać do max. temperatury roboczej.Kocioł ustawić na osiągnięcie ciśnienia w wysokości 1 bara. Po spełnieniu powyższych warunków kocioł powinien pracować przez cztery godziny. Po zakończeniu uszczelniania należy wodę usunąć z instalacji i napełnić ponownie czystą.

 

 

Nieszczelność w instalacji

 

Sitka, filtry i czujniki ciepła muszą być odłączone od systemu przed rozpoczęciem uszczelnienia.

Urządzenie grzewcze musi być odpowietrzone i napełnione wodą. Ustawić maksymalną temperaturę pracy w systemie za pomocą sterownika. Wszystkie grzejniki i zawory muszą być całkowicie otwarte. Pompa cyrkulacyjna musi być odpowietrzona przed podłączeniem do instalacji. Muliseal 24 musi zostać dokładnie wymieszany. Odlać odpowiednią ilość wody z instalacji, która odpowiada ilości płynu Multiseal 24, który musimy wlać do systemu. ( Patrz tabela).

Wymieszać i wprowadzić Multiseal 24 do instalacji poprzez wlew w ilości podanej w tabeli.

Ustawić standardowe ciśnienie robocze. Ponownie odpowietrzyć pompę cyrkulacyjną. PH cieczy musi wynosić pomiędzy 10,5 – 11. System powinien pozostać w opisanych warunkach przynajmniej 7 godzin. Czujniki ciepła mogą być z powrotem zamontowane. Uszczelnie nie odbywa się w czasie od 1do kilku dni. Multiseal 24 może pozostać w instalacji. Wartość pH cieczy musi znajdować się pomiędzy 10,5 – 11. Wartość pH powinna być sprawdzana raz w roku. Sitka i filtry powinny być odłączone, jeżeli Multiseal pozostaje w instalacji..

Można również opróżnić instalację po ok. czterech tygodniach, – jeśli występują tam elementy aluminiowe trzeba to zrobić. Opróżnić instalację całkowicie i dokładnie spłukać czystą wodą. Napełnić ponownie i ustawić ciśnienie robocze i wszystkie zdemontowane części można ponownie zamontować. Pompę cyrkulacyjną odpowietrzyć.

 

 

Sieci ciepłownicze

 

Jeżeli instalacja jest podłączona do sieci ciepłowniczej konieczne jest ustalenie, w której części instalacji znajduje się wyciek. Nieszczelną część instalacji należy odłączyć od sieci i podłączyć do pompy cyrkulacyjnej i grzałki w zamkniętym systemie cyrkulacyjnym.

Do zamkniętego obiegu wprowadzamy Multiseal 24 w odpowiedniej proporcji (dla wartości PH 10,5 – 11). Wymieszać pojemnik z płynem zanim wprowadzimy do instalacji. Ogrzewanie powinno być włączone, aby przyśpieszyć proces uszczelniania. Wyżej wymienione warunki powinny zostać utrzymane do czasu całkowitego uszczelnienia.Zazwyczaj to trwa1 dzień, ale może potrwać nawet do 6 dni w niektórych instalacjach ogrzewania podłogowego.

Po uszczelnieniu obieg należy kilkakrotnie przepłukać, po czym napełnić i podłączyć z powrotem do sieci. Urządzenia używane do uszczelniania- zwłaszcza zewnętrzną pompę cyrkulacyjnąnależy również kilkakrotnie przepłukać.

 

Dane dotyczące bezpieczeństwa Multiseal 24:

 

Jeśli dojdzie do kontaktu z oczami natychmiast przemyć dużą ilością czystej wody i zasięgnąć porady lekarza. Kontakt ze skórą: Przemyć skórę natychmiast dużą ilością wody.

Podczas pracy z Multiseal 24 nosić odpowiednie rękawice ochronne i okulary lub ochronę twarzy. Multiseal 24 nie jest toksyczny w określonym rozcieńczeniu (mimo to nie należy go spożywać).

Jeśli dojdzie do rozlania płynu poza instalacją (płytki, powierzchnie ceramiczne) należy go natychmiast zmyć z powierzchni zanim dojdzie do krystalizacji, po której będzie to bardzo trudne.

Ponadto zachować środki ostrożności jak przy obchodzeniu się z chemikaliami. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

 

Utylizacja:

W przypadku potrzeby pozbycia się czynnika z układu wypełnionego Multiseal 24 może być on traktowany jak zanieczyszczona woda i odprowadzany do kanalizacji.

 

Skład:

Sole metali alkalicznych, włókna celulozowe i inne dodatki - patrz karta bezpieczeństwa.

 

Proporcje mieszania:

1.5 litra na 100 litrów wody systemu grzewczego. Wartość pH mieszanki uszczelniającej w instalacji powinna wynosić między 10,5 a 11,0. Nie rozpuszczać z innymi chemikaliami.

 

Okres ważności:

Pięć lat od daty produkcji. Chronić przed mrozem!

 

 

 

 

Dozowanie produktu (obliczenia orientacyjne)

 

Poniższe tabelki mogą być pomocne w wyliczeniu objętości wody w zależności od zastosowanych

w instalacji grzewczej elementów.

 

Kontrola wartości pH

Przy prawidłowym dozowaniu produktu wartość pH powinna mieścić się pomiędzy 10,5 i 11.

Papierki lakmusowe, które są przyczepione do pojemnika należy zanurzyć w mieszaninie wody i Multiseal 24. Wartość pH należy odczytać z wilgotnego papierka lakmusowego i porównać ze skalą wartości pH. W mieszaninach o małej koncentracji produktu papierek lakmusowy powinien być zanurzony w testowanej cieczy do czasu aż przestanie zmieniać kolor (1 – 10 min).

 

 

Konwencjonalne układy grzewcze:

1000 kcal/h (1,16 kW)

Konwektory = 6 l wody

do ok. 38 kW = 2 l MULTISEAL

do ok. 77 kW = 4 l MULTISEAL

do ok. 116 kW = 6 l MULTISEAL

do ok. 155 kW = 8 l MULTISEAL

 

Grzejniki żeliwne = 14 liter vand

do ok. 17 kW = 2 l MULTISEAL

do ok. 33 kW = 4 l MULTISEAL

do ok. 50 kW = 6 l MULTISEAL

do ok. 66 kW = 8 l MULTISEAL

 

Grzejniki płytowe = 10 l wody

do ok. 23 kW = 2 l MULTISEAL

do ok. 46 kW = 4 l MULTISEAL

do ok. 70 kW = 6 l MULTISEAL

do ok. 93 kW = 8 l MULTISEAL

 

Rury zasilanie CO

do ok. 12 kW = 2 l MULTISEAL

do ok. 23 kW = 4 l MULTISEAL

do ok. 35 kW = 6 l MULTISEAL

do ok. 46 kW = 8 l MULTISEAL

 

 

Ogrzewanie podłogowe:

Ogrzewanie podłogowe (bez grzejników)

na ok 100 m2 powierzchni

ok. 150 l wody w systemie

do ok. 130 m2 = 2 l MULTISEAL

do ok. 260 m2 = 4 l MULTISEAL

do ok. 390 m2 = 6 l MULTISEAL

do ok. 520 m2 = 8 l MULTISEAL

Ogrzewanie podłogowe z grzejnikami

na ok 100 m2 powierzchni

ok. 350 l wody w systemie

do ok. 60 m2 = 2 l MULTISEAL

do ok. 115 m2 = 4 l MULTISEAL

do ok. 170 m2 = 6 l MULTISEAL

do ok. 230 m2 = 8 l MULTISEAL

 

Ilość litrów cieczy w rurach:

Wymiary rur:

Rura 1/4” = 0,06 l/mb

Rura 3/8” = 0,12 l/mb

Rura 1/2” = 0,20 l/mb

Rura 3/4” = 0,35 l/mb

Rura 1” = 0,60 l/mb

Rura 11/4” = 1,00 l/mb

Rura 11/2” = 1,30 l/mb

Rura 2” = 2,20 l/mb

Rura 21/2” = 3,20 l/mb

Rura 3” = 4,80 l/mb

Rury PEX 20 mm

20mm PEX = 0,2 l/mb

Jest to ok. 0,8 l/m2 powierzchni przy założonym użyciu 4 m rury PEX na metr kwadratowy ogrzewanego pomieszczenia.

 

UWAGA: Wszystkie podane powyżej informacje są podane na podstawie testów i własnych doświadczeń. Ponieważ nie mamy kontroli nad sposobem użycia produktu podkreślamy, że obowiązkiem instalatora jest upewnienie się, że produkt może być stosowany razem z danym typem instalacji i pozostałymi komponentami uszczelnianej instalacji.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl