Klej Loxeal 86-72 - 250ml.

Cena: 191,19 zł 191.19
Cena netto: 155,44 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Loxeal
Kod produktu: A6AA-28384_20140921134034

Opis

OPIS PRODUKTU:

LOXEAL 86-72 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem o wysokiej wytrzymałości i wydłużonym czasie zastygania do uszczelniania gwintów stożkowo-cylindrycznych o dużych rozmiarach elementów hydra-ulicznych i pneumatycznych. Produkt działa również antykorozyjnie. Utwardzanie produktu następuje po od-cięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami (w gwincie). Produkt znajduje szczególne zastosowanie tam, gdzie wymagany jest utrudniony demontaż, występują duże ciśnienia, niezbędny jest długi czas montażu elementów oraz występuje kontakt z mediami o wysokich temperaturach.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:

Klej tworzy elastyczną spoinę, która uszczelniając gwint zastępuje inne metody uszczelniania: przędzę, pakuły, pasty, taśmę teflonową itp. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.

Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymaga-ny jest trudny i demontaż połączeń gwintowych normalnymi narzędziami.

Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność. Dodatek substancji fluoryzującej pozwala na stwierdzenie obecności kleju w gwincie przy użyciu lampy UV.

Szczelność połączenia osiągana jest przy całkowitym wypełnieniu zwoju w gwincie.

TYPOWY PRZEBIEG UTWARDZANIA:

Klej anaerobowy zaczyna polimeryzować (utwardzać się) po odcięciu od jego powierzchni dopływu tlenu w obecności katalizatora w postaci kontaktu z powierzchnią metalu. Szybkość polimeryzacji uzależniona jest od czynników zewnętrznych jak i od właściwości samego kleju. Parametrami wpływającymi na szybkość polimeryzacji są: rodzaj materiału, z którego wykonane są elementy złącza śrubowego, wielkość szczeliny złącza, temperatura otoczenia, użycie aktywatora chemicznego.

 

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU NIEUTWARDZONEGO:

Typ chemiczny:anaerobowy metakrylat

Kolor:               mętny czerwony / fluorescencyjny

Lepkość:           5000-28000 [mPa.s] przy 25oC

Temperatura zapłonu:    >100 oC

Zawartość rozpuszczalników:    brak

Magazynowanie: do 12 m-cy w temperaturze 8-28oC w oryginalnym opakowaniu

Czas tężenia (wytrzymałość wstępna):  20-40min

Wytrzymałość funkcjonalna (75%):        po 3-6h

Wytrzymałość pełna (100%):                 po 24h

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU UTWARDZONEGO (po 24h):

Max. średnica gwintu/szczelina:            2”/ 0,30mm

Dopuszczalne naprężenia tnące:           10-20N/mm2

Moment zrywający:                              25-35Nm

Moment całkowity:                               45-70Nm

Zakres temperatur pracy:                      -55 + 230 oC

Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mechanicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10x20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.

OPAKOWANIA:

Butelki plastikowe 50ml, 250ml

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

Elementy łączone należy dokładnie oczyścić z resztek starego szczeliwa i dobrze odtłuścić, najlepiej zmywaczem PULITORE-10. Klej można też aktywować pro-duktem AKTYWATOR-11, który przyspiesza działanie kleju. Produkt LOXEAL 86-72 nanosić należy na zewnętrzne zwoje gwintu w małej ilości. W przypadku gwintów nieprzelotowych klejem napełniamy otwór gwintowany do 1/3 jego głębokości.

Nie poleca się stosowania tego produktu do urządzeń z czystym tlenem, chlorem lub innymi silnie utleniającymi się substancjami jak również w kontakcie z tworzywami sztucznymi (szczególnie termoplastycznymi), gdzie może nastąpić pęknięcie naprężeniowe tworzywa.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:

Produkt LOXEAL 86-72 zawiera metacrylat. Możliwe podrażnienie skóry przy dłuższym kontakcie. Średnie podrażnienie oczu. W przypadku kontaktu ze skórą zastosować mydło z dużą ilością wody. Przy kontakcie z oczami przepłukiwać czystą wodą.

W przypadkach szczególnych wezwać lekarza.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl