Klej Loxeal 58-11 - 250ml.

Cena: 154,82 zł 154.82
Cena netto: 125,87 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.11112
Producent: Loxeal
Kod produktu: A6AA-28384_20140921133723

Opis

OPIS PRODUKTU:

LOXEAL 58-11 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem średniej wytrzymałości i wysokiej lepkości, modyfikowany PTFE do uszczelniania gwintów stożkowo-cylindrycznych o maksymalnych rozmiarach elementów hydraulicznych i pneumatycznych. Produkt działa również antykorozyjnie. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami (w gwincie). Produkt znajduje szczególne zastosowanie tam, gdzie wymagany jest utrudniony demontaż oraz mogą wystąpić duże ciśnienia mediów w uszczelnianych instalacjach.

TYPOWE ZASTOSOWANIA:

Klej tworzy elastyczną spoinę, która uszczelniając gwint zastępuje inne metody uszczelniania: przędzę, pakuły, pasty, taśmę teflonową itp. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.

Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymaga-ny jest sporadyczny i demontaż połączeń gwintowych normalnymi narzędziami.

Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność. Dodatek substancji fluoryzującej pozwala na stwierdzenie obecności kleju w gwincie przy użyciu lampy UV.

Szczelność połączenia osiągana jest przy całkowitym wypełnieniu zwoju w gwincie.

TYPOWY PRZEBIEG UTWARDZANIA:

Klej anaerobowy zaczyna polimeryzować (utwardzać się) po odcięciu od jego powierzchni dopływu tlenu w obecności katalizatora w postaci kontaktu z powierzchnią metalu. Szybkość polimeryzacji uzależniona jest od czynników zewnętrznych jak i od właściwości samego kleju. Parametrami wpływającymi na szybkość polimeryzacji są: rodzaj materiału, z którego wykonane są elementy złącza śrubowego, wielkość szczeliny złącza, temperatura otoczenia, użycie aktywatora chemicznego.

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU NIEUTWARDZONEGO:

Typ chemiczny:anaerobowy metakrylat

Kolor:               żółty / fluorescencyjny

Lepkość:          20000-70000 [mPa.s] przy 25oC

Temperatura zapłonu:    >100 oC

Zawartość rozpuszczalników:    brak

Magazynowanie: do 12 m-cy w temperaturze 8-28oC w oryginalnym opakowaniu

Czas tężenia (wytrzymałość wstępna):  15-30min

Wytrzymałość funkcjonalna (75%):        po 1-2h

Wytrzymałość pełna (100%):                 po 3-6h

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU UTWARDZONEGO (po 24h):

Max. średnica gwintu/szczelina:     M56/2”/ 0,30mm

Dopuszczalne naprężenia tnące:             6-13N/mm2

Moment zrywający:                               18-24Nm

Moment całkowity:                                 7-14Nm

Zakres temperatur pracy:                      -55 + 150 oC

Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mechanicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10x20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.

 

OPAKOWANIA:

Butelki plastikowe 50ml, 250ml

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

Elementy łączone należy dokładnie oczyścić z resztek starego szczeliwa i dobrze odtłuścić, najlepiej zmywaczem PULITORE-10. Klej można też aktywować pro-duktem AKTYWATOR-11, który przyspiesza działanie kleju. Produkt LOXEAL 58-11 nanosić należy na drugi lub trzeci zwój gwintu zewnętrznego w postaci paska o długości 2/3 obwodu zwoju.

Nie poleca się stosowania tego produktu do urządzeń z czystym tlenem, chlorem lub innymi silnie utleniającymi się substancjami jak również w kontakcie z tworzywami sztucznymi (szczególnie termoplastycznymi), gdzie może nastąpić pęknięcie naprężeniowe tworzywa.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:

Produkt LOXEAL 58-11 zawiera metacrylat. Możliwe podrażnienie skóry przy dłuższym kontakcie. Średnie podrażnienie oczu. W przypadku kontaktu ze skórą zastosować mydło z dużą ilością wody. Przy kontakcie z oczami przepłukiwać czystą wodą.

W przypadkach szczególnych wezwać lekarza.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl