Klej Loxeal 18-10 - 50ml.

Cena brutto: 43,58 zł

Cena regularna:

43.58
Cena netto: 35,43 zł

Cena regularna:

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Loxeal
Kod produktu: A6AA-28384

Opis

OPIS PRODUKTU:

LOXEAL 18-10 jest jednoskładnikowym anaerobowym środkiem niskiej wytrzymałości i wydłużonym czasie polimeryzacji do uszczelniania gwintów stożkowo-cylindrycznych dużej wielkości elementów hydraulicznych i pneumatycznych. Produkt działa również antykorozyjnie. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu dopływu powietrza (tlenu) w szczelinie pomiędzy dwoma metalowymi powierzchniami (w gwincie).

TYPOWE ZASTOSOWANIA:

Klej tworzy elastyczną spoinę, która uszczelniając gwint zastępuje inne metody uszczelniania: przędzę, pakuły, pasty, taśmę teflonową itp. Produkt odporny jest na gaz, powietrze, wodę, oleje, zasady i wiele innych chemikaliów oraz na uderzenia i drgania. Utrzymuje swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur pracy.

Znajduje szczególne zastosowanie tam gdzie wymaga-ny jest dość częsty montaż i demontaż połączeń gwin-towych normalnymi narzędziami, gdzie jest utrudniony dostęp do gwintu.

Klej gwarantuje ponadto 100% zabezpieczenie przed korozją oraz szczelność.

Szczelność połączenia osiągana jest przy całkowitym wypełnieniu zwoju w gwincie.

 

TYPOWY PRZEBIEG UTWARDZANIA:

Klej anaerobowy zaczyna polimeryzować (utwardzać się) po odcięciu od jego powierzchni dopływu tlenu w obecności katalizatora w postaci kontaktu z powierzchnią metalu. Szybkość polimeryzacji uzależniona jest od czynników zewnętrznych jak i od właściwości samego kleju. Parametrami wpływającymi na szybkość polimeryzacji są: rodzaj materiału, z którego wykonane są elementy złącza śrubowego, wielkość szczeliny złącza, temperatura otoczenia, użycie aktywatora chemicznego.

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU NIEUTWARDZONEGO:

Typ chemiczny:anaerobowy metakrylat

Kolor:               biały (kość słoniowa)

Lepkość:          17000-50000 [mPa.s] przy 25oC

Temperatura zapłonu:    >100 oC

Zawartość rozpuszczalników:    brak

Magazynowanie: do 12 m-cy w temperaturze 8-28oC w oryginalnym opakowaniu

Czas tężenia (wytrzymałość wstępna):  20-40min

Wytrzymałość funkcjonalna (75%):        po 1-3h

Wytrzymałość pełna (100%):                 po 5-10h

 

TYPOWE WŁASNOŚCI PRODUKTU UTWARDZONEGO (po 24h):

Max. średnica gwintu/szczelina:       M-56/2”/ 0,30mm

Dopuszczalne naprężenia tnące:           4-6N/mm2

Moment zrywający:                              6-11Nm

Moment całkowity:                               2-5Nm

Zakres temperatur pracy:                      -55 + 150 oC

Odporność na wodę, rozpuszczalniki, zmiany tempera-tury, drgania wg DIN 30661. Pomiary obciążeń mecha-nicznych: próba dla trzpienia stalowego M-10x20 / jakość 8.8 / wymiary h=0.8d.

 

OPAKOWANIA:

Butelki plastikowe 50ml, 250ml

WSKAZÓWKI PRAKTYCZNE:

Elementy łączone należy dokładnie oczyścić z resztek starego szczeliwa i dobrze odtłuścić, najlepiej zmywaczem PULITORE-10. Klej można też aktywować pro-duktem AKTYWATOR-11, który przyspiesza działanie kleju. Produkt LOXEAL 18-10 nanosić należy na drugi lub trzeci zwój gwintu zewnętrznego w postaci paska o długości 2/3 obwodu zwoju.

Nie poleca się stosowania tego produktu do urządzeń z czystym tlenem, chlorem lub innymi silnie utleniającymi się substancjami jak również w kontakcie z tworzywami sztucznymi (szczególnie termoplastycznymi), gdzie może nastąpić pęknięcie naprężeniowe tworzywa.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BEZPIECZEŃSTWA:

Produkt LOXEAL 18-10 zawiera metacrylat. Możliwe podrażnienie skóry przy dłuższym kontakcie. Średnie podrażnienie oczu. W przypadku kontaktu ze skórą zastosować mydło z dużą ilością wody. Przy kontakcie z oczami przepłukiwać czystą wodą.

W przypadkach szczególnych wezwać lekarza.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl